Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

Czy da się uniknąć rozstępów w ciąży? Zdecydowana większość lekarzy, w tym Mama Ginekolog, twierdzi, że to kwestia genów i niewiele da się zrobić. Niestety, to nie była dla mnie dobra informacja. Moja mama dorobiła się dość dużej ilości rozstępów będąc w ciąży ze mną, a mnie samej już okres dojrzewania pozostawił taką pamiątkę. Widmo brzucha pokrytego grubymi bliznami mnie przerażało. Może komuś wyda się to płytkie, ale ja naprawdę bardzo się tego bałam. I postanowiłam zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby uniknąć rozstępów w ciąży. A przynajmniej nie mieć później do siebie pretensji, że nawet nie próbowałam. Postawiłam więc na wielopłaszczyznową walkę!

Aktywność fizyczna

Zaraz na początku ciąży kupiłam płytę Ani Lewandowskiej “Healthy Mom by Ann” i starałam się regularnie ćwiczyć. Poza tym chodziłam na basen. Niestety w połowie ciąży sprawy się skomplikowały i musiałam leżeć, ale jak tylko mogłam, wróciłam do aktywności fizycznej.

Kontrola wagi

Tego punktu nie udało mi się spełnić w ogóle… Planowałam przytyć nie więcej niż 12kg, przytyłam 20 i w dniu porodu ważyłam… 82kg! Mimo, że ćwiczyłam i nie folgowałam zbytnio swoim zachciankom zupełnie straciłam kontrolę nad przyrostem wagi. Tyć zaczęłam już chyba tydzień po tym, jak się dowiedziałam o ciąży. Na szczęście kilogramy tak szybko jak urosły, spadły. Jakieś 2-3 miesiące po porodzie miałam już tylko 2-3kg więcej niż przed ciąża. A zrzuciłam je dopiero niedawno.

Krem

Od samego początku ciąży smarowałam się sumienie, dwa razy dziennie, kremem Mustela Maternite.

Masaż

Na koniec prysznica polewałam mój brzuch, uda i pośladki naprzemiennie zimną i ciepłą wodą i masowałam się szorstką gąbką.

Suplementy

Oprócz suplementów dla kobiet w ciąży (łykałam Prenatal Duo lub Pregna Plus) na jakiejś zagranicznej stronie przeczytałam, że aby uniknąć rozstępów w ciąży należy spożywać kolagen i kupowałam Collagen Noble Health.

Czy udało mi się uniknąć rozstępów w ciąży?

Prawie! Na początku ciąży smarowałam tylko brzuch i w połowie ciąży niewielkie rozstępy (których już prawie nie widać) pojawiły mi się na biodrach i na piersiach co było dla mnie sygnałem alarmowym, że nie mogę pomijać tych obszarów. Od tamtej pory nie wyszedł już żaden nowy, a mój brzuch ostał się bez ani jednego rozstępu, z czego jestem naprawdę zadowolona. Jedno zmartwienie mniej podczas i tak już trudnych początków macierzyństwa. Nie wiem, który element mojej strategii był najskuteczniejszy i czy zadziałałby równie dobrze u innych, ale na pewno warto próbować!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *